Szpital Jednego Dnia Ars Medica Bis w Nowej Soli (woj. lubuskie) w ramach umowy z NFZ realizuje świadczenia szpitalne w zakresie chirurgii ogólnej. Wychodzimy naprzeciw wyzwaniom stojącym przed systemem ochrony zdrowia – rosnącymi kosztami opieki zdrowotnej, długim czasem oczekiwania i skomplikowanym sposobem poruszania się pomiędzy świadczeniodawcami. Tworzymy rozwiązanie sprzyjające usprawnieniu procesu leczenia, zarówno pod względem rozwiązań systemowych jak i przede wszystkim, interesowi pacjenta – szybkiemu powrotowi do zdrowia i skróceniem okresu wyłączenia z aktywności społecznej.
Leczymy pacjentów cierpiących z powodu chorób takich jak kamica żółciowa, przepukliny pachwinowe, brzuszne, pępkowe, żylaki kończyn dolnych i wiele innych. Pacjent może otrzymać skierowanie do naszego szpitala już na etapie wizyty u lekarza POZ. Od razu trafia na wizytę kwalifikacyjną. Staramy się, aby czas oczekiwania na zabieg zmieścił się w 3 tygodniach od daty kwalifikacji. Sama hospitalizacja nie przekracza 24h, zazwyczaj już wieczorem tego samego dnia pacjenci są gotowi do opuszczenia szpitala.
Szpital wieloprofilowy a szpital jednego dnia
Leczenie jednego dnia skierowane jest do pacjentów niewymagających złożonej opieki w szpitalu wieloprofilowym. Jest to jednocześnie ta sama grupa pacjentów, która nie kwalifikuje się do pilnego przyjęcia do tradycyjnego szpitala, więc czas oczekiwania na świadczenie mógłby wydłużyć się na tyle, że spowodowałoby to rozwój choroby i wykluczenie z aktywności społecznej.
Leczenie jednego dnia charakteryzuje się wysoką efektywnością – w ciągu jednego dnia operacyjnego wykonujemy 6 zabiegów (dla porównania w publicznych szpitalach praktyka pozwala na przeprowadzenie 3-4 operacji), których koszt dla NFZ jest zdecydowanie niższy niż w przypadku hospitalizacji planowej. Zabiegi przeprowadzane są w trybie planowym – nie mamy potrzeby utrzymywania w gotowości pełnej obsady personelu, co sprzyja szukaniu rozwiązań dla kwestii braku kadrowych.
Dowiedz się więcej o naszym szpitalu z materiału TVN zrealizowanego w Ars Medice i przygotowanego przez Marka Nowickiego: