Szpital Jednego Dnia

chirurgia ogólna
otolaryngologia
ginekologia
okulistyka
ortopedia

MAM SKIEROWANIE

Zadzwoń lub napisz

+68 356 356 7 lub +48 607 884 054 

szpital@arsmedicabis.pl

Zaprosimy Cię na kwalifikację do zabiegu – spotkasz się z chirurgiem, który zdecyduje o przeprowadzeniu zabiegu.

Uwaga! Na kwalifikację nie umówisz się online.

 

NIE MAM SKIEROWANIA

ZGŁOŚ SIĘ

Zgłoś się do swojego lekarza rodzinnego po skierowanie do szpitala (na oddział chirurgii ogólnej lub na blok operacyjny).

Nie masz takiej możliwości? Umów się na konsultację chirurgiczną w naszej placówce.

REJESTRACJA

Czym różni się szpital jednego dnia od wieloprofilowego szpitala?

Mamy nowoczesną salę operacyjną, sale pobytu pacjentów, dyżury lekarskie i pielęgniarskie oraz możliwość pozostawienia pacjenta w szpitalu na noc. Różnica polega na tym, że w trybie jednego dnia przeprowadzamy wybrane zabiegi u pacjentów, których stan zdrowia pozwala na wypisanie do domu w ciągu 24h od zabiegu. Co to oznacza? Są to zabiegi planowe, do których kwalifikujemy pacjentów w stabilnym stanie zdrowia, u których nie spodziewamy się konieczności przedłużenia hospitalizacji. Dla przykładu, jeżeli wskazaniem do usunięcia pęcherzyka żółciowego jest kamica żółciowa, a pacjent nie ma innych schorzeń, które mogłyby wpłynąć na przebieg zabiegu, z powodzeniem przeprowadzamy taką operację w trybie jednego dnia. Jeśliby jednak u pacjenta zdiagnozowano ostre zapalenie pęcherzyka żółciowego, zabieg przeprowadzany jest w wieloprofilowym szpitalu. Podobnie z żylakami kończyn dolnych – pacjentów bez zapalenia żył operujemy w trybie jednego dnia, z zapaleniem – w szpitalu wieloprofilowym.

Czemu służy takie rozwiązanie?

Przede wszystkich skróceniu czasu oczekiwania na zabieg w przypadku pacjentów, którzy nie kwalifikują się do pilnego przyjęcia do wieloprofilowego szpitala. Największą zaletą takiego rozwiązania jest to, że pacjent, na tyle zdrowy by czekać w kolejce na tradycyjną hospitalizację, może być zoperowany w szpitalu jednego dnia bez zbędnego oczekiwania. Dzięki temu bardzo szybko wraca do pełni zdrowia nie ryzykując rozwoju choroby.

Jak zgłosić się na zabieg?

Wystarczy skierowanie do szpitala na blok operacyjny lub oddział chirurgii ogólnej – od lekarza rodzinnego lub specjalisty i kontakt w sprawie umówienia terminu kwalifikacji do zabiegu. Pacjenci zakwalifikowani do zabiegu umawiani są na konsultację anestezjologiczną, a potem przyjmowani do szpitala i wypisywani w ciągu 24h.

Czas oczekiwania na zabieg w Ars Medice BIS wynosi od 2 do 3 tygodni.
Większość zabiegów w zakresie chirurgii ogólnej jest finansowanych w ramach umowy z NFZ. Pozostałe zabiegi oferujemy jako usługi komercyjne.
sala wybudzeń - szpital jednego dnia
szpital jednego dnia wejscie
Scroll to Top