O nas

W styczniu 1999 roku siłami ośmiu ginekologów ze szpitala w Nowej Soli powstało miejsce mające być jak „świat przyjazny, wyrosły z altruizmu, pozbawiony wrogości, (…) wydzielona, uzdrowicielska przestrzeń, w której chory spotyka się z lekarzem”. 

Było to tuż po reformie systemu ochrony zdrowia. Ars Medica powstała jako jeden z pierwszych niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej. Do dzisiaj działa w tej formie, będąc jedną z największych i najnowocześniejszych placówek w regionie. Po reformie lekarz stanął bliżej pacjenta, urynkowienie usług medycznych spowodowało podniesienie ich jakości, szerszy dostęp do wiedzy o zdrowiu podniósł wymagania pacjentów. Dostrzegamy zmiany i staramy się wyjść im naprzeciw. W międzyczasie z ośmiu założycieli zostało pięciu. Do zespołu dołączyli kolejni specjaliści.

Ars Medica, już jako lekarska spółka partnerska Ars Medica Bis Julian Hucko i Partnerzy, zmieniła siedzibę, budując nową od podstaw, tak aby jak najlepiej służyła pacjentom i stanowiła przyjazną przestrzeń do pracy.

Celem Ars Medici jest leczenie i profilaktyka zdrowia. Mimo trudności, jakie system stawia na drodze porozumienia między lekarzem i pacjentem, dokładamy wszelkich starań, by wspierać dialog, czynić tę relację otwartą i pełną zaufania. Liczymy, że symbioza między lekarzem i pacjentem, koniunkcja, o której pisał prof. Szczeklik będzie możliwa, ale „więź nie zaistnieje (…) bez zaufania chorego. Ze strony lekarza sprowadza się po prostu do tego, by o chorym pamiętać, myśleć, nosić go w sobie”.

Nasze wieloletnie doświadczenie pozwala nam zaoferować pacjentom świadczenia na najwyższym poziomie. Jednocześnie dbamy o to, by stale podnosić swoje kompetencje. W Ars Medice przyjmują lekarze specjaliści w zakresie: 

Dysponujemy blokiem operacyjnym oraz salą pobytu dziennego, a także pracownią cytologiczną.

Na parterze naszego budynku znajduje się gabinet Aparaty Słuchowe Forte oraz Euro Apteka. Dzięki utworzonym filiom w Nowym Miasteczku, Kożuchowie, Sławie i Bytomiu Odrzańskim dostępność do świadczonych przez nas usług medycznych znacznie się zwiększa.

Przyjmujemy pacjentów w ramach kontraktu z NFZ oraz wizyt prywatnych. 


Cytaty:

  • A. Szczeklik, „Nieśmiertelność. Prometejski sen medycyny”, wyd. Znak, Kraków 2012.
  • A. Szczeklik, „KORE. O chorych, chorobach i poszukiwaniu duszy medycyny”, wyd. Znak. Kraków 2007.
Scroll to Top